Собраниска расправа за законските измени за коридорите

И денеска собраниска расправа за усвојување на законските измени по теркот на договореното со „Бехтел и Енка“. Законот за работни односи е на пленарна седница, а на комисиска расправа се туркаат и останатите четири. Попусти се реакции и предупредувањата на опозицијата дека измените се скандалозни и штетни.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста