Се урна мал авион во Србија

Мал авион управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија.

Булат, кој е претседател на Аероклубот во Зрењанин, изведувал акробатски лет.

Авионот изенандно паднал и предниот дел се забил два метри во земајта, пренесуваат српските медиуми.

Во овој момент не е познатно какви повреди има пилотот.