ПСЖ И ОФИЦИЈАЛО СО ПОНУДА ДО ЛАЦИО ЗА МИЛИНКОВИЌ-САВИЌ

Пари Сен Жермен и официјално испрати понуда до Лацио за Сергеј Милинковиќ-Савиќ. Српскиот фудбалер веќе две години е предмет на интерес на голем број европски екипи , но високата откупна клаузула (150 милиони евра) е причината поради која тој досега не ја смени средината. Останува да се види дали 60 милиони евра кои ги испратил францускиот гигант ќе бидат предмет на размислување и започнување на преговори или екпсресно ќе бодат одбиени бидејќи римскиот состав очекува сигурно двојно повеќе.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста