Претреси во Арачиново, пронајдена дрога

Единицата за недозволена трговија со дрога при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал вчера (01.09.2020) при претреси во Арачиново пронајде и одзеде марихуана. По претходно добиени оперативни информации и добиена наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје, извршен е претрес во дом и други простории на Б.А. (33) од с. Арачиново. Пронајдената марихуана е предадена на вештачење и се преземаат дополнителни мерки и активности за расчистување на случајот.

Претреси во Арачиново, пронајдена дрога Единицата за недозволена трговија со дрога при Одделот за сузбивање на…

Publiée par Министерство за внатрешни работи sur Mercredi 2 septembre 2020
Advertisements