Прв роденден како војвотка од Сасекс: Меган наполни 37 години

37-от роденден, војвотката од Сасекс , денес го прослави на свадбата на најдобриот пријател од детството на принц Хари, Чарли Ван Штраунбензи и неговата девојка Дејзи Џенск, во Сури, на 40 км од Лондон. На свадбата од одморот на Мистик на Карибите пристигнаа и принцот Вилијам и Кејт. За оваа пригода, Меган избра кошула-фустан на „Клуб Монако“, чевли на „Аквазура“, и шапка на Филип Трејси.

Целото кралско семејство и го честиташе роденденот преку социјалните мрежи.

Лани, принцот Хари за роденден ја однесе Меган на сафари во Африка.