Понеделнички хаос на ГП „Богородица“

И до 40 минути се чека за влез во Македонија преку Граничниот премин Табановце утринава, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

– На ГП Табановце за влез во државата се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање е околу 40 минути, стои во билтенот на РЦУК.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста