Патиките кои ги носат војводтките Кејт и Меган со „смешна“ цена (Фото+Видео)

Кејт Мидлтон и Меган Маркл познати се по тоа што се верни на чевлите со висока потпетица, но во некои ситуации, иако ретко, и тие носат патики. И пријатно сме изненадени.

Иако Кејт Мидлтон сака да носи елегантни чевли, таа во една пригода носеше патики бидејќи играше фудбал. За таа пригода одбра темносини спортски патики  – „New Balance Fresh Foam Cruz“ цената на овие патики изнесуваше 95 евра.

За време на престојот во Њујорк, Меган Маркл е исто така фотографирана во спортско издание. Модните додатоци ги искомбинирала со тренерка во темносина нијанса и патики „Adidas Ultra Boost“ кои се достапни во продажба и чинат околу 150 евра.

Инаку, ова се брендовите со кои Меган и Маркл се опседнати: