Отворено на Алфа: Македонија жали- Страотната несреќа на патот Скопје-Тетово однесе 14 животи

Вчера околу 17 часот автобус полн со патници се преврте во близина на Карпалак. Во несреќата животот го загубија 13 лица и над 30 се повредени, дел од нив се борат за живот.

Наша екипа и денеска беше на терен и се вклучи во живо од местото на несреќата во Отворено на Алфа со повеќе информации.