Опериран Диего Армандо Марадона

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона закрепнува во болница во операцијата која му била извршена за да се запре внатрешното кварење во пределот на стомакот, изјавил неговиот адвокат.

Проблемот бил откриен при рутински преглед месецов.

Операцијата била извршена во саботата, а тој ќе се врати на тренерските обврски по целосното закрепнување.