Нѐ очекува сончев и топол продолжен викенд

Како што јавуваат од УХМР времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8

Максималните ттемператури ќе достигна до 35 степени.

И за време на викендот нема да биде ништо поразлично, се очекува повторно сончево и топло време со максимални температури до 39 степени.

Advertisements

Поврзани вести