Николоски: Поради криминалот и корупцијата на СДСМ и ДУИ најмалку пет земји членки се против Македонија воопшто да започне преговори со ЕУ

Николоски: Поради криминалот и корупцијата на СДСМ и ДУИ најмалку пет земји членки се против Македонија воопшто да започне преговори со ЕУ

СДСМ и ДУИ со криминалите и корупцијата директно удираат врз европските амбиции на Македонија, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски од трибината на опозициската партија во Струга. Според него ние билатерален проблем со некоја голема европска сила, туку со најслабата или втората најслаба земја во ЕУ, а дека пет други членки се против воопшто Македонија да започне преговори, а не па да се збори за членство. Причината за тоа катастрофалната состојба во која Македонија се наоѓа во најважните сегменти на ЕУ, а тоа се владеењето на правото, криминалот и корупцијата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )