На дождовите им нема краj, и денес облачно и ладно

Времето денеска e облачно и доста свежо со повремени врнежи од дожд температурата ќе достигне до 16 степени.

Во Скопје пак, во текот на денот температурата ќе се движи од од 7 до 11 степени.
На места, а посебно во јужните и источните делови на земјата, врнежите ќе бидат пообилни и проследени со грмежи.