Мицкоски со честитка по повод денот на Армијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи го честиташе Денот на АРМ.

-18 август, честит ден на Армијата на Македонија и ден кога ќе стане јасно дека власта не е посилна од народот. Не за Уставни измени под бугарски диктат, напиша Мицкоски на Фејсбук.Армијата на Македонија денеска одбележува 31 година од своето формирање.

Advertisements