Мицкоски: Свиркачи ни го дадоа целиот договор со „Бехтел и Енка“, полн е со скандалозни делови

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ тврди дека го поседува целиот договор со „Бехтел и Енка“, кој им бил доставен од свиркач и најавуваат дека секој ден ќе објавуваат по еден скандалозен дел од него.

Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски денеска обелодени дека според договорот при евентуален спор околу негово спроведување, тој ќе биде решаван според законодавството на Англија и Велс, а не според домашното законодавство

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста