Мицкоски од Брисел: Освен за уставните измени зборувавме и за криминалот и корупцијата во Македонија

Делегација на ВМРО ДПМНЕ, предводена од лидерот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателите Александар Николовски и Тимчо Муцунски во Брисел оствари средби со високи претставници од ЕУ. Покрај уставните измени на средбите се разговарало и за тоа зошто нема учебници, катастрофата и пропаднатите проекти во здравството, лошата состојба во земјоделството, иселувањето на младите, инфомираше лидерот Христијан Мицкоски.

Advertisements