Меси јавно ќе каже зошто си заминува од Барселона


Лионел Меси најави прес-конференција на која ќе ја открие одлуката за заминување од Барселона. Датумот засега е непознат, но се очекува тоа да биде во наредните денови. Ваквиот потег е од почит кон навивачите и поддршкатаа која ја добивал низ годините. Неговата иднина и натаму е неизвесна, а како најсериозни за негов ангажман се Манчестер Сити, ПСЖ и Интер.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста