Мекгрегор притворен поради кршење телефон на фан

Ѕвездата на ММА, Конор Мекгрегор помина неколку часа во притвор во Флорида. Причината е кршење на телефон на фан и земање на остатоците од камерата со него. Тој е обвинет за уништување туѓа сопственост, како и за кражба.

Инцидентот се случил околу 5 часот по локално време во Мајами Бич. Фанот на Мекгрегор направи фотографија од него во лоби бар на локален хотел што го изреволтирало Ирецот. Тој му го одзел телефонот, го скршил и го зел со себе.

Ова предизвикало жртвата да се обрати кон полицијата, тврдејќи дека штетата на неговиот апарат изнесувала над 1.000 долари. Кратко потоа, Конор Мекгрегор беше уапсен и помина неколку часа во притвор во полицијата во Мајами.

ММА-ѕвездата може да има уште посериозни проблеми, бидејќи тој повторно е обвинет за слични обвиненија, по инцидентите во Њујорк. Ова се случи во април минатата година, па сега можеби ќе му се наметне да извршува социјално корисна работа.