МВР продолжува со казните за неносење маски, вчера казнети 321 лице

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 321 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста