Манчестер јунајтед ги загуби шансите за пласман во Лигата на шампионите

Манчестер Јунајтед попладнево одигра нерешено 1:1 во натпреварот од 37. круг од првенството на Англија на гостувањето кај со Хадерсфилд.

По овој резултат „црвените ѓаволи” ги загубија шансите да изборат пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

На едно коло пред крајот, Јунајтед е на шестата позиција, со четири бода помалку од Тотенхем кој е на 4.место кое носи учество во елитното натпреварување.