Малолетник нападнат од соученик во Скопје

На 27.11.2018 година во 13:30 часот Ш.Ш.(43) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12:00 часот на улица „Џон Кенеди“ во двор од средно училиште нејзиниот 16-годишен син бил физички нападнат од страна на негов соученик.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.