Магичен приватен остров кој ќе ве остави без зборови (Фото)

До одморалиште на Банва, можете да дојдете само на два начина – хеликоптер или авион. И тоа е, секако, добра работа, бидејќи овој тропски рај е подостапен за многумина, никогаш нема да има место за загриженост. За среќа, ова одвојување од остатокот од светот, со трошоците за една ноќ на $ 100.000, го прави неверојатно ексклузивно за своите гости, кои врвот во исто време може да биде на 48-

Подготвен да го отвори овој месец, „Banwa Resort“ се наоѓа на еден од повеќе од 7.000 филипински острови во архипелагот Палаван. два часа возење на хеликоптер од Манила до „Banwa“, ќе се одделат од речиси секоја трага на цивилизацијата, а за возврат ќе ви даде уживање во шест модерна вила на плажа, дванаесет соби во градината и врвен стан.

Иако сместувањето е без сомнение екстравагантно и нуди приватни базени, стаклени ѕидови и шик ентериер дизајн студио Manosa & Co, етос на ова одморалиште е далеку повеќе случајни. На органска фарма ќе снабдување на рачно изработени брани овошје и зеленчук во ресторан и сок бар Ширина Ресторан и тераса, додека морска храна е секогаш свежа и фатени во водите на Сулу Море. Вештачки венец 152 метри под прав песок претставува природно обновлив извор на свежа вода, кој е синхронизиран со гравитацијата на океанските плима. Во меѓувреме, основата на ова одморалиште, Аккос, ги штити автохтоните видови на овој остров, вклучувајќи го и критично загрозеното Море желка Хоксбил и “Табон птица”.

Сепак, мора да се нагласи дека ова не е една напуштена островот на кој само може да се лаже и да се сончаат, но ќе се нудат нуркање, катамаран пловидба и многу други активности, како што се голф, јога, пилатес, вежбање во теретана, тенис и фудбал. Јога на плажа е секогаш добра опција, со спа третмани во масажа сопствена. Покрај тоа, фактот дека постојат само два начини да се оди од овој остров е добредојден бонус. Ние сме сигурни дека веднаш штом ќе пристигнете, нема да посакате да си отидете.