Кевин Костнер тврди дека отуѓената сопруга трошела пари од неговата сметка без негово знаење

Забава

Кевин Костнер ја обвинува својата отуѓена сопруга Кристин Баумгартнер дека го ограбила на слепо со скапи набавки пред да поднесе барање за развод.

Ѕвездата на „Јелоустоун“ тврди дека неговата поранешна сопруга купила лични предмети и подигала готовина со кредитни картички од персоналот што ја води семејната куќа.

Актерот е сигурен дека таа го смислила овој план пред да го поднесе барањето за развод во мај.

Во судските документи до кои дојде „Пејџ сикс“, Костнер (68) наведува дека дизајнерката на чанти „покажала вознемирувачка склоност во последните неколку месеци и пред и по разделбата да зема пари од неговата банкарска сметка без негово знаење или согласност, особено по иницирањето на бракоразводната постапка“.

Документите поднесени во четвртокот наведуваат дека Кристин (49) му платила на адвокат за кривични дела од Лос Анџелес 25.000 долари од засебни фондови на сопругот – без негово знаење – и нема објаснување за големиот трошок.

Документите понатаму тврдат дека мајката на три деца ја платила својата адвокатка за развод, Сузан Визнер, со кредитна картичка на вработена, која традиционално се користи за трошоци за семејната куќа, а која Костнер редовно ја сервисира.Дополнително, адвокатите на Костнер тврдат дека Кристин купила скапо возило неколку месеци пред да се разделат, што било невообичаено за парот бидејќи тие секогаш изнајмувале автомобили.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста