Какво време нè очекува денеска?

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до седум степени, а дневната од 17 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до шест степени, а дневната до 25 степени.