20 C
Скопје
26.06.2019
Почетна Вести Економија Какво време нè очекува денеска?

Какво време нè очекува денеска?

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. 

Утринската температура ќе се движи од нула до девет степени, а дневната температура од 17 до 26 степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. 

Утринската температура ќе достигне до шест степени, а дневната температура ќе достигне до 24 степени. 

Од четврток повремено ќе има појава на мала до умерена облачност. Утрата ќе бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени. 

 Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. 

Утринската температура ќе се движи од нула до девет степени, а дневната температура од 17 до 26 степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. 

Утринската температура ќе достигне до шест степени, а дневната температура ќе достигне до 24 степени. 

Од четврток повремено ќе има појава на мала до умерена облачност. Утрата ќе бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени.