Казна за 518 граѓани кои не неноселе заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (26.08.2020) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 518 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста