Ивановска: Со полна пареа го анализираме договорот со „Бехтел и Енка“

Државната комисија за спречување на корупцијата работи со полна пареа во анализирање на договорот со американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ за изградбата на коридорите 8 и 10 д. Претседателката на комисијата, Билјана Ивановска денеска обелодени дека контроверзниот Договор детално се чешла но не прецизира кога анализата и ќе заврши Антикорупциска отвори предмет за коридорите 8 и 10д по објавите во медиумите околу постапката на изборот на фирмите за надзор, а предмет по допрен глас отвори и Јавното Обвинителство.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста