Збогум за „Дилан од Беверли Хилс“: Почина Лук Пери

Американскиот актер Лук Пери почина денеска на 52-годшина возраст

Беше најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“. Пери беше хоспитализиран пред три денови поради мозочен удар и беше во тешка состојба.

Пред извесно време, телевизиската мрежа Фокс официјално потврди дека ќе се снимаат нови епизоди од „Беверли Хилс“, со поголем дел од актерите од оригиналниот серијал, но не и со Лук Пери и Шенон Доерти..