За 18 август е закажана пленарната седница

За 18 август е закажана пленарната седница за уставните измени, која треба да трае 10 работни дена . Чинот на гласање не е врзан за последниот ден, така е според деловникот ,изјави пред малку претседателот на собранието Талат Џафери на брифинг со новинарите .

Advertisements