Заев и членовите на владата на прием кај Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, 31 август 2020 година (понеделник), во 13:00 часот ќе ги прими претседателот на Владата Зоран Заев и членовите на новата Влада.

Станува збор за протоколарен прием кој ќе се одржи во Вила Водно.

Advertisements