Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка кај Неготино

Едно лице го загуби животот, други тројца се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска на автопатот Неготино – Демир Капија, кога автомобил со германска регистрација излетал од патот.

Од Брза помош при Здравствен дом Неготино потврдија дека едно лице загинало, едно повредено лице било пренесено во болница во Велес, а други две во кавадаречката болница каде биле подложени на испитувања.

Портпаролот во СВР Велес, Ристо Самарџиев, ги потврди информациите за сообраќајката за МИА и најави повеќе детали во текот на денот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста