Дојава за бомба во „Александар Палас“ пред конференција на која требаше да се обратат премиерот и владините министри

Закани за поставени бомби претпладнево, покрај на Меѓународниот аеродром во Скопје, се добиени и во хотелот „Александар Палас“, спортскиот центар „Борис Трајковски“, Фудбалската федерација на Македонија.

Персоналот и гостите во хотелот „Александар Палас“ се надвор, пред објектот. Таму, за 10 часот претпладнево, беше најавено отворање на конференција во организација на Советот за унапредување на високото образование и стратешки истражувања во рамки на Стопанска комора на Северна Македонија на која треба да се обратат премиерот Димитар Ковачевски и министрите за економија и за финансии Крешник Бектеши и Фатмир Бесими.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста