Денеска е македонската премиера на филмот „Кино љубов“ во Штип

Денеска е македонската премиера на филмот „Кино љубов“ во Штип

По учеството на безброј меѓународни фестивали, најновото филмско остварување на режисерот Јани Бојаџи филмот Кино Љубов вечерва премиерно и пред македонската публика. За промоција на филмот е одбран градот Штип. Во овие вести ја вклучуваме колешката Александра Ристевска кока директно се јавува од кино салата каде што за околу 6 часа ќе започне македонската премиера

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )