Две лица од Скопје каснати од кучиња скитници

На 27.08.2020 во 22,00 часот во Полициската станица Кисела Вода Е.Д.(38) од Скопје пријавил дека на бул.“Борис Трајковски“ бил каснат од куче скитник.  

На 27.08.2020 во 15,30 часот во Полциската станица Аеродром Г.Ф.(54) од Скопје пријавила дека на бул.“Јане Сандански“ нејзиниот 17 годишен син бил каснат од куче скитник.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста