Дали невремето ќе ја одмине Македонија?

А дали невремето ќе ја одмине македонија? Од УХМР за Алфа велат дека продолжува пеколниот бран и температурите над 40 степени и многу висок УВ индекс.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста