Големата афро фризура замина во историја: Фелаини со кратка коса (ФОТО)

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура.

Белгискиот фудбалер во текот на целата негова досегашна кариера беше синоним за човек со голема афро фризура, но тоа веќе не е така.

Фелаини преку својот инстаграм профил го објави новиот имиџ, а под него останатите фудбалери коментираа: „Неееееееееее“, напиша неговиот соиграч Ерик Баи. Капитенот на Сити, Винсент Компани пиша: „Фотошоп е ова, не може да биде вистина!!“.

Фелаини му е корисен на Мурињо кога ќе го стави од игра во финишот од мечот. А кога е стартер неговиот ефект не е така моќен. Тоа го призна и Португалецот кој по поразот од Сити рече дека му фалел тој ефект на Фелаини во финишот, бидејќи морал да го игра како стартер поради повредата на Пол Погба.

 

View this post on Instagram

 

New year, new look #birthday @mitchells_coiffure

A post shared by Marouane Fellaini (@fellaini) on