Гир: Првиот круг од изборите мина генерално мирно и демократски

Гир: Првиот круг од изборите мина генерално мирно и демократски

Шефот на Делегацијата на ЕУ во Макеоднија, Дејвид Гир, оцени дека првиот круг од изборите, за претседател на Македонија поминале во генерално мирна и демократска атмосфера, што беше и прелиминарна оценка на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР. Гир изрази надеж дека таквата атмосфера ќе се задржи и на изборниот ден за две недели кога ќе се одржат парламентарните и вториот круг од претседателските избори.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )