Гаши одлучи, Алтернатива оди во опозиција

„Алтернатива со тројцата пратеници оди во опозиција. Ќе продолжиме да се ангажираме за доброто на граѓаните, да ги задржиме младите, ќе бидеме бескомрпомисни во борбата против секоја лоша појава во општеството“ – ова го порача лидерот на Алтернатива, Африм Гаши.

Од партијата велат дека пратениците ќе делуваат заедно, опозициски, во интерес на сите граѓани согласно нивните програмски определби.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста