Време – умерено облачно

Времето денеска ќе биде умерено облачно со слаб доумерен североисточен ветер.

Утринските температури ќе се движат во интервал од минус 14 до минус три степени Целзиусови, а дневните од минус четири до осум степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се движи од минус седум, а дневната ќе достигне до пет степени.