Во Србија 99 новозаболени во последните 24 часа, починало едно лице

За последниот 24 часа, во Србија биле тестирани 8752 лица, од кои 99 биле позитивни, а едно лице починало.

Вчера во Србија имаше 76 ново заразени лица, а во понеделникот 41 – најниска бројка од почетокот на јуни.

Има 39 пациенти на апарати за дишење низ цела Србија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста