Верстапен: Не се смета за број еден во Ред Бул

Пилот на Ред Бул, Макс Верстапен истакна дека не се смета себеси за прв возач во тимот.

Верстапен по четири трки во Формул 1 шампионатот се наоѓа пред колега Пјер Гасли со 38 бодови.

– Јас не се смета себеси за број еден во Ред Бул. Никој во тимот не говори за такво нешто. И двајцата имаме еднакви шанси. Јас го правам истото што го правев минатата година. Работам за тимот. Од моја страна малку што се промени. Се разбира, стануваш поискусен. Но, би било погрешно да го промените вашиот пристап, изјави Верстапен.