Вардар го победи Рајн Некар-Македонското знаме доминираше на трибините

Ракометарите на Вардар во позитивен ритам ја продолжија сезоната во Лигата на шампиони.

На воведиот меч во елитното превенство по зимската пауза, макеоднскито првак освои значајни бодови на гостувањеот во Мајнхам вечравечер откако го совлада со 30-27 тимот на Рајн Некар Левен.

, Rhein-Neckar Loewen vs. HC Vardar Skopje , RNL Saison 2018/ 2019, MSP_0602_Loewen, © Copyright: AS Sportfoto / Soerli Binder, www. as-sportfoto.de,

Роберто Гарсија Парондо одлично ја скенираше играта на противникот, па така вардарци не му дозволија на германскиот тим во ниту еден моемнт од средбата да дојде во водство ,а новите бодови беа доволни за задржување на втората позција на табелата во групата А.

Останатите дуели од нашата конкуренција се играат в сабота, а Вардар следниот меч го игра на домашен терен против Веспрем на 16 февруари.

ФОТО: Вардар Фанс