Барселона ќе го промовира Видал в понеделник

И официјално Артуро Видал во новата сезона ќе го носи дресот на Барселона. Каталонците соопштија дека е постигнат договор со Баерн Минхен.
Трасферот би требало да чини 20 милиони евра, а Чилеанецот ќе потпише три годишен договор со шпанскиот првак.
Видал викедов треба да ги мине медицинските прегледи кај каталонскито гигант, бидејќи в понеделник е закажана неговата промоција на Ноу Камп.