Алкараз против Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон во машка конкуренција

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз го одигра својот најдобар меч на трева и беше фантастичен против Медведев, победи со 6-3, 6-3 и 6-3 и избори место во големото финале на Вимблдон.

Таму ќе игра против Новак Ѓоковиќ кој претходно со 3-0 го совлада Синер. Финалето меѓу Ѓоковиќ и Алкараз се игра во недела со почеток од 15 часот

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста