Забавна

Еден бакнеж - Топ листа

Овој пат. овој своевиден времеполов го правите вие, нашите верни гледачи. Ние ќе ве потсетуваме на најубавите македонски шлагери, фестивалски композиции, поп и рок хитови од четири различни декади од нашата поблиска музичка историја, а вие со гласање на нашиот вебсајт ќе ги изберете оние што ќе бидат на врвот на „Еден бакнеж – Топ листата“ во текот на една недела.

Еден бакнеж – Топ листа

Од понеделник до петок во 13:00 часот

Уште една нова музичка емисија на Алфа ТВ – „Еден бакнеж – Топ листа“. Бидете секогаш со вашите најомилени и најслушани евергрин песни од ризницата на македонската забавна песна. Секој ден, во текот на една недела, шест најпопуларни песни од една декада ќе ви бидат ставени на избор, а вие ќе ги изберете најдобрите.

Овој пат. овој своевиден времеполов го правите вие, нашите верни гледачи. Ние ќе ве потсетуваме на најубавите македонски шлагери, фестивалски композиции, поп и рок хитови од четири различни декади од нашата поблиска музичка историја, а вие со гласање на нашиот вебсајт ќе ги изберете оние што ќе бидат на врвот на „Еден бакнеж – Топ листата“ во текот на една недела.

Оние композиции што ќе добијат најмногу ваши гласови, ќе влезат во потесниот избор на најслушаниот  најпопуларен евергрин на Алфа ТВ.

Низ емисијата и низ овој времеплов ќе ве води Иван Дамчевски.

 

Од: mila

Време: 24.08.2014 02:06:01

Коментар: pocituvani sakam da ve zamolam vo vasata emisija da ispeete nekoja pesna od ROSANA bas sega preslusav nekolku nejzini prekrasni baladi i mislam deka zasluzuvaat pocit,i ne e loso publikata de se potseti na tie pesni,blagodaram

Од:

Време: 23.06.2014 20:00:21

Коментар: kako mozam da ja najdam taa pesna shto ja peeshe joce mislam deka se vikase "meri pisi mi ?"

Од: Dejan - Prilep

Време: 06.04.2014 23:21:40

Коментар: Ke ima li repriza za nas koi ne mozeme da ja sledime programata vo 13 casot? Toa vreme sme na rabota.... A od koga zapocna vaka da se emtuva emisijata? Sekoj den ke ima po 6 kompozicii ? Inaku idejata a i toa sto se kazuvaat godinite i srugite informacii za poesnite e navistina originalna ideja koja emisijata ja pravi posebna. Samo napred i bi ve zamolil za odgovor na moite prasanja Pozdrav

12