Филмови

Жртвување, Машка стриптизета и Тројца мангупи

Уживајте во попладневниот филмски термин на Алфа ТВ.

 Среда, 27.11.2013 во 16:50

Жртвување (Sacrifice) 

Опасен полицаец случајно влегува во опасен хероински круг кога младиот дилер на дрога кој сака да побегне од бизнисот му ја остава неговата петгодишна сестра да ја чува. 

Режија: Демијан Ли 
Улоги: Куба Гудинг Џуниор, Кристијан Слејтер 


Четврток, 28.11.2013 во 16:50

Машка Стриптизета - (Balls to the Wall)

Еден свршен човек е принуден од неговиот иден дедо да работи како танчар за да ја платат екстравагантната венчавка што ниеден од нив не може да си ја дозволи.

Режија: Пенелопе Сферис
Улоги: Џо Харсли, Џена Деван-Татум, Дастин Ибара


Петок, 29.11.2013 во 16:50

Тројцата мангупи (Three Wise Guys)

Тројца криминалци коишто работат за нечесен сопственик на казино, влегуваат во божиќниот дух, помагајќи на една бремена жена на автопат. Подоцна, кога дознаваат дека дамата во неволја крие информации со коишто нивниот шеф може да заврши зад решетки, веднаш тргнуваат да ја најдат.

Режија: Роберт Исков
Улоги:Еди Меклинток, Џад Нелсон, Ник Тортуро

 

Од: maja

Време: 28.11.2013 20:40:46

Коментар: Prekrasni filmovi, no ke ve zamolam ako moze nekoja komedija ili pak romansa!