Серии

Амбис на љубовта

Најгледаната латино теленовела од мексиканска продукција на Балканот на сите времиња. „Амбис на љубовта“ е сага за двете семејства Кастањон и Аранго и за нивните љубовни врски и игри кои ќе испреплетат судбини на неколку генерации.

Секој работен ден во 05:00 часот

Најгледаната латино теленовела од мексиканска продукција на Балканот на сите времиња. „Амбис на љубовта“ е сага за двете семејства Кастањон и Аранго и за нивните љубовни врски и игри кои ќе испреплетат судбини на неколку генерации. 

Еден трагичен настан во кој животите ги изгубат Росендо Аранго и Естефанија де Кастањон, ќе предизвика сомнеж за смислата на животот кај Августо де Кастањон и Алфонсина Аранга и тие ќе направат се да ја спречат љубовта што се раѓа меѓу нивните деца Елиса и Дамијан... 

Дали ќе победи љубовта или сплетките ќе ја турнат во амбисот на најниските страсти?

Формат: Теленовела

Број на епизоди: 160

 

АМБИС НА ЉУБОВТА

Од: МОЛБА

Време: 06.08.2014 22:25:53

Коментар: Дефинитивно ова е најдобрата и најубавата серија која досега сте ја емитувале. Штета што не можев да ја догледам до крај. Гледам и читам дека обожавателите на латино серии сакаат да ја емитувате серијата повторно но во некој термин кога ќе биде погоден за гледање. Не мора да биде во прајм-тајм туку може да биде попладне или после 23 часот. Ве молам послушајте ги вашите верни гледачи. Поздрав

Од:

Време: 28.07.2014 00:32:02

Коментар: sakame repriza na ambis na ljubovta od prva epizoda vo 1 casot po polnok sekoj raboten den!

serii

Од: afrodita

Време: 04.07.2014 10:45:21

Коментар: dali moze ambis naljubovta da ima repriza preku den sakame da ja gledame a rano sabajle se emituva inace super ste extra serii imate pozz

12345678910...

Ексклузивно

Започна емитувањето на ТВ серијата „Цимери“ во продукција на Алфа ТВ

Алфа ТВ го започна емитувањето на играната ТВ серија „Цимери“, која во комплетна сопствена продукција ја подготвува веќе 6 месеци.

повеќе