Серии

Измамници

Модерна Робин Худ варијанта која досега е реализирана во 8 сезони што доволно говори за успоехот на серијата.

Понеделник и вторник, 20:00 часот (реприза во недела во 00:30 и во 23:20)

„Измамници“ е британска ТВ серија во продукција на Кудос филм за потребите на БиБиСи.

Серијата доби широка подршка кај публиката со прикажување на потфатите на група “измамници“ кои на криминален начин се борат со криминалците.

Модерна Робин Худ варијанта која досега е реализирана во 8 сезони што доволно говори за успоехот на серијата.

 

Од: DonDraper

Време: 08.04.2013 18:05:43

Коментар: Super serija navistina. Bravo sto ste se setile da ja kupite. Malce ke ni proraboti mozokot, za razlika od celoto zatupuvanje so turski i indiski serii.. Samo da ne ste ja prekinale na pola kako Mad Men. Sto se sluci? Kako moze da sledis serija 2-3 meseci i odednas da vo terminot da pocne nova serija, a prvata ne ni zavrsila!? Sto e so Torchwood? Posle 5 epizodi zavrsi! Zarem nema da ja kupite poslednata sezona? Ako ja prekinete za Izmamnici stvarno ke prestanam da ve gledam.

GI obozavam

Од: beti

Време: 22.03.2013 11:11:07

Коментар: Super serija..Gi obozavam. Isto i Alfa tv...e najdobra , samo VE MOLAM nemojte da se promenite....

Од: АнтиТурскиСерии

Време: 20.03.2013 10:11:14

Коментар: Браво Алфа, ова е една од многуте причини по кои се разликувате од другите наши "македонски" телевизии.

12