Спорт

Кошаркарите продолжуваат во Шпанија

Кошаркарската репрезентација на Македонија пристигна во Шпанија каде ги продолжува подготовките за настап на Европското првенство.

21.08.2015 14:51:32

Нашиот национален тим веќе утре во Мадрид ќе го одигра првиот контролен меч со "црвената фурија", а второто соочување со репрезентацијата на Шпанија е закажано за 25-ти, а дуелот ќе се игра во Логроњо.