Спорт

Челзи ги прекина преговорите со Сари

Челзи дефинитивно се повлече од преговорите со Маурицио Сари и сега се бараат нови решенија за менаџерската позиција во клубот.

01.06.2018 18:08:16

Покрај фактот што Челзи ќе мора да му плати обештетување на сега веќе поранешниот клуб Наполи втората причина за прекин на разговорите се и хомофобните изјави на Сари поради беше казнет и доби забрана за водење на екипата на неколку натпревари.

Во прв план сега избива Лоран Блан, но како опција се наведува и Зинедин Зидан, кој вчера со поднесе оставка на тренерската функција во Реал Мадрид.