Спорт

Интер и Пари Сен Жермен заинтересирани за Барди

По блескавите партии во дресот на Леванте расте интересот за македонскиот репрезентативец Енис Барди.

17.05.2018 13:52:14

Според информацијата што ја објави американскиот спортски канал ESPN настапите на Барди ги следат скаути на Интер и Пари Сен Жермен кои би сакале да го видат Барди во своите редови.

23 годишниот Барди со Леванте има договор до 2020-тата со можност тој да се продолжи на уште две години.